یادداشت‌های بازاریابی

طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

چیزهایی که درباره اختلاط تیم بازاریابی و محصول این روزها در ذهنم می‌گذرد.

الان در استارت‌آپ‌ها تیم بازاریابی و تیم محصول از ضروری‌ترین چیزهاست.

اگر به تعداد ورق‌های کتاب بازاریابی فلیپ کاتلر نگاه کرده باشید ترس برتان می‌دارد. از بس که مطالب درون آن است. اگر واقعا بخواهید بازاریابی انجام بدهید در همه بخش‌های شرکت باید سرک بکشید حتی بخش منابع انسانی. اگر به کارمندان یک شرکت به عنوان اولین مشتریان یک شرکت نگاه کنیم پس بازاریابی باید برای مشتریان هم یکی از بخش‌های بازاریابی باشد. ولی یک مشکلی که بازاریابی دارد این است که خیلی عریض و طویل شده است. برای همین یک بخش‌هایی از بازاریابی را بر می‌دارند و جدا می‌کنند. همین بخش محصول خودش یکی از پاره‌های تن بازاریابی است. برای مثال یکی از چیزهایی که زیاد در بازاریابی می‌شنویم تحقیقات بازاریابی است. ولی همین تحقیقات بازاریابی را برداشته‌اند و اسم ‌آن را گذاشته‌اند UX Research و بردن در دل تیم محصول.

این نکته یک خوبی دارد یک بدی. خوبی آن این است که تخصصی تر شده است. بدی آن این است که بازاریابی فراموش میکند که خیلی از چیزهای وظیفه‌ی اوست.

خیلی از این مفاهیم را باید دوباره بخوانیم و روی کاغذ بیاوریم و برای خودمان تسک کنیم. انجام دهیم و شرکت خودمان را به جلو ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب دیگر

۳۰ دلیل داشتن وبسایت
راه‌اندازی سایت

۳۰ مزیت داشتن وب سایت برای کسب و کار شما

۱. حرفه ای به نظر برسید یکی از مزایای کلیدی داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما این است که کسب و کار شما را حرفه ای تر جلوه می دهد. به جای اینکه صرفاً “فروشگاه کوچکی” در خیابان باشید، داشتن یک وب سایت این تصور را ایجاد

زن در حال کار با یک موبایل
راه‌اندازی سایت

طراحی موبایل فرست یا اول موبایل چیست؟

اهمیت استفاده از وبسایت‌ها در گوشی‌های تلفن‌همراه به قدری زیاد شده است که موضوعی به اسم اول موبایل جای خود را در طراحی باز کرده است. به این جهت که اکثرا کاربران فقط از موبایل برای بررسی سایت ‌ها استفاده می‌کنند.

یک مدیر خوشحال
راه‌اندازی سایت

۷ نکته ای برای مدیران در سفارش طراحی سایت در سال ۱۴۰۲

در دنیای اینترنت و آنلاین، یک سایت حرفه ای برای هر شرکت، موسسه و فروشگاه ضروری است. با توجه به اهمیت سایت برای برندسازی و بازاریابی، هیچ مدیری نمی‌تواند از ارتقای سایت خود صرف‌نظر کند. در این مقاله به ۷ نکته ای برای مدیران در سفارش طراحی سایت در سال

ابزار بازاریابی دیجیتال

وب انگیج یا web engage چیست؟

اگر به دنبال این هستید که اطلاعاتی در خصوص وب انگیج به دست بیاورید این مقاله همان چیزی است که نیاز دارید.